Apple визнали винною в порушенні закону в Росії


Федеральна антимонопольна служба визнала підрозділ Apple в Росії ( «Еппл Рус») винним у незаконній координації цін на iPhone в російських мережевих магазинах. Компанії загрожує штраф.
Вердикт — винна

ФАС визнала компанію «Еппл Рус» винною у визначенні цін на iPhone 5s / 5c / 6/6 Plus / 6s і 6s Plus у російських рітейлерів. Цим вона порушила закон «Про захист конкуренції». Однак щодо цін на новенький iPhone 7 у служби претензій немає. Про це повідомив заступник голови ФАС Андрій Царіковскій на прес-конференції, присвяченій справі Apple в Росії.
Далі «Еппл Рус» загрожує кримінальна справа і після нього штраф. Однак інших заходів покарання не буде, та й сам штраф буде невеликим (за оцінками 1-5 млн рублів), так як компанія усунула всі порушення ще в ході розслідування. Також Царіковскій зазначив, що сама компанія активно співпрацювала з ФАС по ходу розслідування.
Історія
ФАС в лютому 2016 року зацікавилася ціновою політикою рітейлерів при продажу смартфонів iPhone 6S і iPhone 6S Plus. Під перевірку потрапили 16 великих російських мереж, серед яких «Евросеть», «Зв’язковий», «Ельдорадо», «Техносила», re: Store, «Вимпелком» (бренд «Білайн»), «Мегафон», «Мобіленд» (бренд « ноу Хау ») і Ozon.
Після звернення приватної особи, служба перевірила ціни на останні моделі у декількох рітейлерів і з’ясувала, що вона або взагалі не відрізнялася, або різниця не перевищувала 9 рублів.

Читайте:

Comments are closed.