Які бувають вагони?

Вагони в поїздах діляться на кілька типів, в залежності від кількості місць і рівня комфорту. Для більшості типів вагонів на є схема місць. Замовити білети можна тут: жд билет купить Украина.

Сидячий вагон

У сидячому вагоні окремо стоять м’які крісла з підлокітниками. Він нагадує салон літака або міжміського автобуса, але тут значно більше місця. Краще брати квиток в сидячий вагон, коли поїздка триває кілька годин. Так ви не встигнете втомитися.

Сидячі вагони сильно відрізняються по розташуванню і кількості місць, а також за класами обслуговування. Тому єдиної схеми для них немає.

Плацкартний вагон

Це найпопулярніший тип вагона через невисоку ціну квитків. У вагоні 54 місця — 9 купе по 6 спальних місць. Два верхніх, два нижніх і два бокових. Між купе немає дверей, всі вони з’єднані загальним коридором. Всі нижні місця з непарними номерами, а верхні — з парними.

Місця з 37 по 54 — це «хатини», вони коротші місць в блоці по 4. Місця з 33 по 38 знаходяться біля туалету. Тут можуть заважати ляскання дверей, що вели в коридор, і неприємні запахи.

У третьому (місця 9-12) і шостому (місця 21-24) купе не відкриваються вікна. Це актуально для старих потягів без кондиціонера. У нових потягах вентиляція працює нормально.

Зазвичай в вагоні два туалети, є титан з окропом для заварювання чаю. Кожне купе обладнане столиками, на боковушках столик і два місця для сидіння виходять, якщо розкласти нижню полицю. У плацкарті багато місця для багажу — це відсіки під нижніми сидіннями і треті полки.

У повністю зайнятому плацкарті може бути душно і тісно (особливо на бокових місцях). Плацкартні вагони в фірмових поїздах чистіше і комфортабельніше: є кондиціонер і біотуалет, більше розеток.

Плацкартний вагон у фірмовому поїзді

Загальний вагон

Зазвичай це плацкартний вагон з трьома сидячими місцями на кожній нижній полиці, в тому числі і на нижніх бічних. У такого вагона є кілька серйозних недоліків.

По-перше, плацкартні полиці не пристосовані для довгого сидіння — через відсутність м’якої спинки і підголівника. По-друге, створюється відчуття тісноти — немає підлокітників, які поділяють людей між собою. Нарешті, в більшості випадків, в загальному вагоні всі квитки продаються без місця — хто раніше встиг, той і зайняв кращі місця.

Це найменш комфортний тип вагона, але зате і квиток в нього найдешевший.

Купейний вагон

У купейному вагоні зазвичай 32 або 36 місць, розбитих на купе по чотири місця в кожному. Бувають вагони на 38 місць, де місця 37-38 — двомісне купе. Нижні місця непарні, а верхні — парні. Купе ізольовані один від одного і закриваються на замок. У загальному коридорі є відкидні стільчики.

В купе є дзеркало, столик, вішалки та гачки для одягу, а також лампа-нічник для кожного пасажира. На відміну від плацкарта, в купе третя полку відсутня — її замінює ніша для багажу під стелею. Тому на верхній полиці в купе можна вільно сісти.

Купе — один з найбільш затребуваних типів вагонів завдяки поєднанню ціни і комфорту. У вагоні менше людей, не заважають сторонні розмови, а особисті речі знаходяться в безпеці. У купейному вагоні аналогічно плацкарту є два туалети і титан. Але в купе рідше бувають черги в туалет в порівнянні з плацкарти, так як в такому вагоні їде значно менше пасажирів.

Часто по акції верхні полиці в купе можна купити за ціною плацкарта. У деяких вагонах при покупці квитка можна вибрати тип купе. У змішаному купе можуть їхати і чоловіки і жінки, а в жіночому — тільки жінки. Вид купе визначає пасажир, який першим купив квиток.

Вагон люкс (СВ)

СВ — це спальний вагон. У ньому від 8 до 10 купе по 2 спальних місця, обидва розташовані знизу. Але є люкси (СВ) з верхнім і нижнім місцем, але в такому купе теж всього 2 місця. У стандартному люксі — 18 місць. Люкс (СВ) комфортніше купейного вагона, так як в ньому немає верхніх полиць. На нижніх полицях є жорстка спинка для сидіння.

За рівнем обслуговування СВ краще купейного вагона — в люксі зазвичай є кнопка виклику провідника, кондиціонер, в деяких потягах є і телевізор. Залежно від компанії-перевізника, пасажирам надається різний набір послуг (харчування, напої, дорожній набір, преса, білизна).

Люкс (СВ) зручний для сімейного або романтичної подорожі, коли можна викупити все купе. Головний недолік СВ — ціна проїзду. Вона зазвичай в 3-4 рази вище, ніж в плацкарті і в 1,5-2 рази більше, ніж в купе. Поїздка в СВ обійдеться дорожче літака на аналогічну відстань.

М’який вагон

У м’якому вагоні може бути 4, 5 або 6 купе. Планування самого купе і обстановка в ньому також сильно розрізняються. У кожному купе 1 або 2 спальних місця. Якщо місць два, то нижня — це диван, що розкладається в ліжко шириною 120 см. Самі купе схожі на люкс, але відрізняються більшою площею.

М’який вагон обладнаний на рівні 3-4-зіркового готелю: в кожному купе є біотуалет, умивальник, душ, кондиціонер, телевізор, м’який диван і крісло. Тут обов’язково годують гарячим сніданком, видають набір для душа, халат і махровий рушник, свіжу пресу. У м’яких вагонах обладнаний бар.

З мінусів — висока ціна, що значно перевищує вартість квитка на літак.

Вагон міжнародного сполучення з 4-місцевими купе

За рівнем комфорту чотиримісні купе на міжнародних маршрутах аналогічні звичайним купейним вагонів. Але за кордон, як правило, їздять нові вагони, тому в них є багато приємних дрібниць (наприклад, табло з біжучим рядком в коридорі).

Ще купе в такому вагоні може перетворитися в люкс, якщо підняти верхні полиці. Залежно від маршруту в вагоні може бути загальний душ, в купе — кондиціонер, індивідуальне освітлення для кожного місця і розетки.

Вагон міжнародного сполучення з 3-місцевими купе

У деяких поїздах міжнародного сполучення є тримісні купе. Всього в такому вагоні 33 місця. В купе все три спальних місця розташовані один під одним з одного боку. Такі купе можуть використовуватися як двомісні — середня полку залишається в піднятому положенні.

За розміром вони менше 4-місних купе і можуть здатися тісними. Коли в ньому троє пасажирів, вони всі разом змушені сидіти або лежати, так як сидіти з опущеною середньої полицею неможливо. Тому вагони з 3-місцевими купе зараз використовуються дуже рідко.

Їхати в такому купе приємно тільки якщо викупити удвох все три місця і підняти середню полицю. Із зручностей в них можуть бути (але є не у всіх купе) крісло, столик, умивальник і шафа для одягу.

Читайте:

Comments are closed.