Глава Tesla і SpaceX готовий запустити енергопроект на Україні


Ілон Маск розповів в Twitter про старт будівництва системи зберігання енергії в Австралії. Коли користувач під ніком @ 5AllanLeVito запитав його, чи можливо таке в Україні, бізнесмен відповів позитивно.
Полігон для інновацій
Австралійський проект реалізують на базі батарей Powerwall 2. Це літій-іонні акумулятори, призначені для житлових будинків та інших об’єктів подібного масштабу. Ємність Powerwall 2 становить 14 кВт ∙ год — удвічі вище, ніж у Powerwall першого покоління.
Маск поставив амбітну мету — реалізувати проект в Австралії за 100 днів. Система дозволить вирішити проблеми з електропостачанням на території одного з австралійських штатів.
Якщо бізнесмен не вкладеться в терміни, то безкоштовно передасть об’єкт державі
У коментарях до запису @ 5AllanLeVito запитав: «Чи можемо ми зробити щось подібне в Україні? Скільки може коштувати подібний проект? ». У коментарі був відзначений прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Маск відповів: «Звичайно. Подивіться мій попередній твіт про ціну (250 доларів за кВт ∙ год на пакетному рівні). Веб-сайт скоро буде оновлений, і тоді все стане більш прозорою.

До слова, на сайті Tesla домашній акумулятор Powerwall 2 варто 5500 доларів, ще в 1500 доларів обійдеться установка і обслуговування.
Гройсман сприйняв пропозицію Маска з ентузіазмом: «Спасибі, @elonmusk. Цікава ідея. Україна прагне стати випробувальним полігоном для інновацій. Давайте обговоримо деталі ».

Comments are closed.