Китайці продають доступ до всіх веб-камер в світі

Якщо у вас є підключена до інтернету камера, ви повинні змінити свій пароль якомога швидше.

Злом з ПО

Всього за 28 доларів (трохи більше 1500 рублів) в китайській соціальній мережі Weibo можна купити програмне забезпечення, яке дозволить зламати майже будь-які підключені до інтернету веб-камери, попереджають китайські ЗМІ .
Програмне забезпечення сканує мережу і отримує доступ до вразливих пристроїв, які зазвичай використовуються в якості систем для спостереження за будинком, а також камер для контролю за дітьми.

І без ПО

Але і це ще не все. Китайські хакери створили в соціальних мережах групи, де щодня викладають логіни і паролі до зламаним пристроїв. Кожен день в цих паблік з’являється порядку 200-400 скомпрометованих камер і їх облікові дані для входу в систему. Ці дані публікуються безкоштовно, щоб показати якість роботи продаваного ПО.
Експерти стверджують, що камери досить просто зламати, оскільки багато хто з них використовують схожу внутрішнє ПО (прошивку). Коли в прошивці однієї камери виявляється вразливість, всі пристрої, що використовують аналогічне внутрішнє ПО, автоматично опиняються під загрозою.

Як захиститися?

По-перше, обов’язково міняйте заводський пароль доступу до пристрою. Списки найпопулярніших паролів оновлюються постійно разом з моделями пристроїв.
По-друге, не використовуйте прості паролі. Ваше особисте життя залежить від цього. Зловмисники спостерігатимуть за вами не заради розваги, а щоб дізнатися про вас щось, з чого можна отримати вигоду — шантаж, грабіж та інше. Будь-які дані можна продати тому, кому вони знадобляться.

Comments are closed.