“Макі” можуть отримати процесор від iPhone

Apple розглядає можливість зміни процесорів Intel в комп’ютерах Mac на мобільні чіпи, які виробник встановлює в смартфони iPhone і планшети iPad. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела усередині компанії.

Інженери Apple, кажучи на умовах анонімності, висловили думку, що мікропроцесори з часом стануть досить потужними для застосування в настільних комп’ютерах і ноутбуках. Це відповідає довгостроковій стратегії Apple по зближенню ПК і мобільних пристроїв, проте навряд чи компанія відмовиться від чіпів Intel впродовж найближчих декількох років, оскільки пов’язана з нею контрактом.

Apple використовує чіпи Intel в “маках” з 2005 року. До цього компанія задіяла у своїх комп’ютерах PowerPC виробництва Motorola і IBM, які виділяли більше тепла і не були такими потужними. У лінійці iOS- пристроїв задіяний Ax – процесор Apple власної розробки на основі архітектури ARM.

Apple узяла курс на об’єднання функцій “маків” і мобільних продуктів з виходом в липні операційної системи OS X 10.8(Mountain Lion). Інтерфейс платформи був зближений iOS, а також деякі застосування для iPhone і iPad(“Нагадування”, “Замітки”, Game Center, “Центр повідомлень” і інші) отримали десктопную версію. Тепер же стало ясно, що уніфікація може торкнутися не лише програмної, але і апаратної частини.

Хай-тек:

Comments are closed.