Microsoft представила Windows Phone 8

Microsoft на прес-конференції в Сан-Франциско анонсувала нову версію своєї мобільної платформи, Windows Phone 8(WP8). Про особливості мобільної платформи розповів генеральний директор компанії Стів Балмер.

З технічного боку WP8 багато що запозичила у Windows 8 для ПК. При розробці мобільної “операционки” Microsoft відмовилася від архітектури Windows CE, побудувавши нову версію на ядрі NT. На нім же заснована і “вісімка” для настільних комп’ютерів. Більше того, WP8- смартфони використовують ту ж файлову систему, технології роботи з медіа, драйвери пристроїв і, частково, систему безпеки, що і Windows 8.

Також в мобільній “вісімці” є підтримка багатоядерних процесорів, трьох різних дозволів екрану(800×480, 1280×720 і 1280×768), карт пам’яті microSD і NFC- чіпів. У зв’язку з безліччю змін, зроблених “під капотом”, смартфони з попередньою версією ОС – Windows Phone 7 – оновитися до WP8 не зможуть.

Новий призначений для користувача інтерфейс в WP8 тепер називається не Metro UI, а “Живі плитки”(Live Tiles). Як і в Windows 8, в смартфонах “плитки” виконують роль ярликів для запуску програм. Вони також можуть виступати в якості виджетов і показувати кількість СМС або пропущених дзвінків.

Для дітей в WP8 передбачений “Дитячий куточок”(Kind’s Corner). Ця функція дозволяє заблокувати деякі можливості смартфони і включити на нім безпечний інтерфейс з іграми і іншими “дитячими” програмами. Ще одна нова функція – Data Sense – дозволяє стежити за витратою трафіку.

Також мобільна “вісімка” тісно інтегрована з сервісом SkyDrive, який зберігає документи, фотографії, музику і інший контент на серверах Microsoft.

Поки що для мобільної платформи Microsoft було створено близько 120 тисяч додатків. При цьому онлайн-магазин щодня поповнюється декількома сотнями нових програм. Проте, за цим показником він сильно відстає від Apple(975 тисяч додатків) і Google(675 тисяч).

Першими смартфонами, використовуючими WP8, стануть Lumia 822 виробництва Nokia і Windows Phone 8X від HTC. У європейські магазини новинки поступлять 3 листопада, а в США і інших країнах вони з’являться впродовж місяця.

Хай-тек:

Comments are closed.