Вчені впевнені в загибелі людства від комп’ютерів

 

Часи холодної війни пройшли, ризик ядерної катастрофи став набагато нижчий. Проте тепер виживанню людства погрожують комп’ютери і штучний інтелект. Учені з Кембріджа вважають, що сценарій фільму “Термінатор” може утілитися в життя впродовж цього століття.

Центр по вивченню екзистенціальних ризиків(CSER) Кембріджа провів дослідження, які довели, що сучасні технології можуть знищити людську цивілізацію вже в найближчому майбутньому. Учені проаналізували небезпеку, яку представляють біотехнологія, штучний інтелект, нанотехнології, ядерна війна і кліматичні зміни, пише PhysOrg.

Співзасновник Skype Яаан Талін і філософ Хью Прайс упевнені, що найголовніша загроза виживанню людської цивілізації – збільшення обчислювальних потужностей комп’ютерів. Рано чи пізно цей процес приведе до створення “Єдиного штучного інтелекту”, який буде здатний писати програми самостійно і без втручання людини робити роботів, своє “потомство”.

“Впродовж цього століття розум покине межі біологічної природи. Інтелекту набудуть і електронні системи, ми станемо не єдиним розумним видом на Землі, – відмічає Прайс, – Ми повинні серйозно підходити до вірогідності, що винахід штучного інтелекту може стати новим ящиком Пандори. При неправильному поводженні з ним наслідку можуть виявитися катастрофічними”.

Експерти CSER збираються опитати аналітиків з таких областей, як політика, право, інформатика і наука, щоб скласти як можна точніший прогноз катастрофи.

На думку Прайса, основна небезпека полягає в тому, що одного разу комп’ютери почнуть розподіляти ресурси відповідно до власних потреб, на шкоду людським бажанням.

“Можливо, людству доведеться битися за ресурси з домінуючим видом”, – говорить Прайс, – Візьмемо, приміром, горил. Вони вимирають не тому, що люди ворожі до них, а тому що ми змінюємо середовище, що оточує їх, відповідно до наших бажань”.

Хай-тек Перемоги):

Напишіть відгук