Вчені впевнені в загибелі людства від комп’ютерів

 

Часи холодної війни пройшли, ризик ядерної катастрофи став набагато нижчий. Проте тепер виживанню людства погрожують комп’ютери і штучний інтелект. Учені з Кембріджа вважають, що сценарій фільму «Термінатор» може утілитися в життя впродовж цього століття.

Центр по вивченню екзистенціальних ризиків(CSER) Кембріджа провів дослідження, які довели, що сучасні технології можуть знищити людську цивілізацію вже в найближчому майбутньому. Учені проаналізували небезпеку, яку представляють біотехнологія, штучний інтелект, нанотехнології, ядерна війна і кліматичні зміни, пише PhysOrg.

Співзасновник Skype Яаан Талін і філософ Хью Прайс упевнені, що найголовніша загроза виживанню людської цивілізації — збільшення обчислювальних потужностей комп’ютерів. Рано чи пізно цей процес приведе до створення «Єдиного штучного інтелекту», який буде здатний писати програми самостійно і без втручання людини робити роботів, своє «потомство».

«Впродовж цього століття розум покине межі біологічної природи. Інтелекту набудуть і електронні системи, ми станемо не єдиним розумним видом на Землі, — відмічає Прайс, — Ми повинні серйозно підходити до вірогідності, що винахід штучного інтелекту може стати новим ящиком Пандори. При неправильному поводженні з ним наслідку можуть виявитися катастрофічними».

Експерти CSER збираються опитати аналітиків з таких областей, як політика, право, інформатика і наука, щоб скласти як можна точніший прогноз катастрофи.

На думку Прайса, основна небезпека полягає в тому, що одного разу комп’ютери почнуть розподіляти ресурси відповідно до власних потреб, на шкоду людським бажанням.

«Можливо, людству доведеться битися за ресурси з домінуючим видом», — говорить Прайс, — Візьмемо, приміром, горил. Вони вимирають не тому, що люди ворожі до них, а тому що ми змінюємо середовище, що оточує їх, відповідно до наших бажань».

Хай-тек Перемоги):

Читайте:

Добавить комментарий